Volvo EX30 P5 Long Range Plus Black Edition -täyssähköauto

Kuukausikustannus 599 € / kk

Sopimuksen sisältö

  • Sopimusaika 36 kk
  • 15 000 km / vuosi
  • Käsiraha 0 €
  • Kuukausikustannus 599 €
  • Kokonaishinta 44 270 €
  • Talvirenkaat & metalliväri
  • Autosalpa Sopimus -alennus 1 000 €
  • Autosalpa Huolenpitosopimus lisähintaan 31 € / kk
  • Autosalpa Klubin edut, kuten veloitukseton huollon sijaisauto
  • Takaisinostohinta sopimuksen päättyessä vähintään 27 580 €

Plus Black Edition -varusteet:

  • Alumiinivanteet 19" 5-spoke black (kokomustat)
  • Etuistuimien etureunan korkeudensäätö
  • Etusäleikössä musta Volvo-merkki
  • Kuljettajan istuimen nelisuuntainen ristiseläntuen säätö
  • Mustat merkinnät takaluukussa
  • Sähkötoimiset etuistuimet
  • Tummennetut takalasit

Vakiovarusteet mm:

  • BLIS + CTA
  • Google-navigointijärjestelmä
  • Volvo Assistance -turvallisuusominaisuudet
  • Pysäköintikamera taakse
  • Pysäköintitutka eteen ja taakse
  • Harman/Kardon Premium Sound -audiojärjestelmä

Etusi 1 000 €

Tällä sivulla esitetty kuukausierä laskelmineen on esimerkki. Räätälöimme jokaisen Autosalpa Sopimuksen sinun tarpeisiisi sopivaksi. 

Kampanja koskee MYE27-vuosimallin autoja ja on voimassa 30.6.2026 asti.

Laskelma ja lisätiedot
Tällä sivulla esitetty kuukausierä laskelmineen on esimerkki. Räätälöimme jokaisen Autosalpa Sopimuksen sinun tarpeisiisi sopivaksi. 

EU-yhd. 17,0-17,2 kWh/100 km, CO2 0 g/km. Kuvan auto lisävarustein. Laskelmassa huomioitu autovero 0 €


Kertaluoton rahoitusesimerkki:

Kokonaishinta

44 270,00 €

Käsiraha 0,00 €
Rahoitettava osuus 44 660,00 €
Sopimusaika 36 kk
Kuukausierä 599,77 €
Korko 2,99 %
Avaus 390,00€
Kk-kulut 19,00 € 
KSL-vuosikorko 4,08 %
Luotto ja luottokustannukset yht. 48 981,77 €
Takaisinostohinta sopimuksen päättyessä vähintään 27 580,77 €
 
 Rahoituksen tarjoaa Nordea Rahoitus Suomi Oy, Aleksis Kiven katu 9, 00020 Nordea, ja se koskee tiettyä erää Autosalvan valikoimassa olevia autoja. Varusteet saattavat poiketa esimerkkiautojen varusteista. Lisävarusteet nostavat kuukausierän hintaa. Autosalpa Sopimusta ei voida yhdistää muihin tarjouksiin tai etuihin. Asiakkaalla on auton täysi ylläpitovelvoite, ja kaikki huollot ja korjaukset on teetettävä Autosalpa Oy:ssä, jotta sopimus jatkuu. Sopimuksessa sovelletaan normaalia luottopäätöskäytäntöä, ja se edellyttää kasko- ja liikennevakuutuksen ottamista. Huollot ja vakuutukset eivät sisälly yllä mainittuihin kuukausierien hintoihin, mutta sopimukseen voidaan lisätä huoltosopimus. Ylimenevät kilometrit laskutetaan 20 snt / km. Mikäli sinulle tulee vuoden aikana enemmän kilometrejä, voit tiedustella vaihtoehtoisia kilometriratkaisuja myyjältä.
 
Autosalpa Sopimuksessa sitoudumme ostamaan asiakkaalta Nordea Rahoitus Suomi Oy:lle siirretyllä osamaksusopimuksella rahoitetun, sopimusta koskevan auton sopimukseen kirjatulla lunastushinnalla. Asiakkaan on viimeistään 1 kuukausi ennen osamaksusopimuksen viimeisen erän maksupäivää ilmoitettava myyjälle, että haluaa myyjän lunastavan auton, ja palautettava auto myyjälle viimeisen erän maksupäivään mennessä. HUOM. Sopimukseen määritelty lunastushinta on aina auton minimihinta. Auton arvo voi myös olla suurempi kuin sopimuksessa määritelty hinta, jolloin hyvitämme oikean jäännösarvon ja sopimukseen kirjatun lunastushinnan välisen erotuksen asiakkaalle. 

Autosalpa sopimus

  • Kiinteä kuukausierä
  • Jopa ilman käsirahaa
  • Taattu takaisinostohinta 

Autosalpa Sopimus on rahoitusvaihtoehto, jonka rakennamme yksilöllisesti jokaiselle asiakkaalle ajotottumusten ja tarpeiden mukaan. Sivuilla olevat laskelmat ovat esimerkkejä. Kysy lisää myyjältä!

lue lisää